komiksy - alternatíva k počítačom a tabletom

Atraktívne čítanie

Komiksy majú schopnosť konkurovať pohyblivému obrazu a interaktívnemu on-line svetu. Výrazný vizuál, akčný spád príbehu a hrdinovia, s ktorými sa deti môžu identifikovať, napomáhajú tomu, aby sa ich pozornosť upriamila na "papierové" čítanie. Komiksy sú vďaka krátkym textom a priamej reči v bulinách prístupné aj menším deťom, ktoré sa čítať ešte len učia.

5 dôvodov, prečo je v Bubline toľko komiksov

  • Komiks spája literatúru a výtvarné umenie
  • Bublinoví komiksoví hrdinovia idú príkladom

  • Krátke texty sú prístupnejšie deťom od útleho veku
  • Komiksy majú rýchly spád, je to zábava a dobrodružstvo
  • Čítanie komiksu zapája obe mozgové hemisféry

Vyskúšajte a stiahnite si

Oliho banda

Partia štyroch kamarátov zažíva v každom čísle napínavý príbeh, pričom vždy nájdu oporu jeden v druhom a spoločne vyriešia aj tie najzáludnejšie situácie. Komiks je výsledkom spolupráce humoristu Tomáša Hudáka a výtvarníčky Broni Schragge.

Mega vysávačská liga

Hrdinovia Šimon, Alica a Viktor boli vtiahnutí do sveta MLV 2600A, kde spolu s Kyber vysávačským rytierskym pankáčom zachraňujú svet pred zlomyseľným Monetrizátorom. Že nerozumiete? Je to riadny úlet skvelého autora Arter Eniaka!

Rudo a Gusto

Tieto dva holuby sa namiesto toho, aby špinili sochy v meste, venujú štúdiu umenia. V každom čísle rozoberajú jednu tému z dejín výtvarnej kultúry a vtipnou formou vedú dialóg o rôznych dielach. Autorkou je výtvarníčka Ivana Šáteková.